DETALII DESPRE ÎNSCRIERI ȘI ORGANIZARE PENTRU SFÂNTA LITURGHIE CU PAPA FRANCISC LA CATEDRALA SFÂNTUL IOSIF

Iubiți credincioși,

Cu mare bucurie vă anunțăm că s-au deschis înscrierile pentru pelerinajul organizat de Arhidieceza Romano-Catolică de Bucureşti şi Eparhia noastră cu ocazia vizitei Sfântului Părinte Papa Francisc în România și a celebrării Sfintei Liturghii pe care o va prezida în Catedrala Sfântul Iosif, în după-amiaza zilei de 31 mai 2019.

Pentru a putea participa la pelerinaj, este absolut necesar să vă înscrieți online pe site-ul de internet:

Înscrieri online

Regăsiți adresa de înscriere și pe afișele din biserică. Sistemul online este foarte ușor de utilizat; înscrierea durează doar câteva minute. Vi se vor cere datele dvs. personale.

Atenție! Înscrierile sunt individuale, inclusiv pentru copiii de orice vârstă.

Vă puteți înscrie ca pelerin sau ca voluntar; găsiți detalii despre înscrierea în programul voluntar tot pe site.

Înscrierile se închid pe data de 30 aprilie 2019

Persoanele care nu au acces la sistemul online sau întâmpină dificultăți cu înscrierea sunt invitate să contacteze parohia sau Centrul de înscrieri ai Arhiepiscopiei Romano-Catolice de Bucureşti, situat lângă Librăria Sf. Iosif.

Preluat de pe episcopiabucuresti.ro